Jak walczyć z letnimi otarciami na udach?

Rajstopy

Latem zamieniamy długie spodnie i grube sukienki na szorty oraz zwiewne spódnice. Podczas upałów rajstopy zostawiamy przy każdej możliwej okazji w szafie. Niestety, nawet szczupłe panie borykają się z ocierającymi o siebie udami.

Każdy krok powoduje ból, a podrażniona skóra goi się podczas upalnych dni powoli. Lepiej zapobiegać powstawaniu podrażnień i otarć, niż niwelować skutki długotrwałego ocierania o siebie skóry. Jeśli unikasz wygodnych, letnich ubrań, ponieważ nie chcesz narażać się na powstawanie otarć – nie musisz już dłużej chodzić podczas upalnych dni w dżinsach. Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie oraz pielęgnacja, by problem ocierających się o siebie ud odszedł w niepamięć.

Otarcia? Zainwestuj w specjalne opaski

Opaska przeciw otarciom to niedrogi i zarazem wygodny sposób, by latem uniknąć otarć i odparzeń. Nie tylko panie plus size, ale również szczupłe kobiety borykają się często z tym problemem podczas lata. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na węższe opaski lub postawić na szerokie modele, dodatkowo zabezpieczane silikonem. Opaski nie przesuwają się i nie odznaczają pod ubraniem, więc możesz zakładać je zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Jeśli nie odpowiadają Ci opaski, wypróbuj również bieliznę z nieco dłuższymi nogawkami. Niemowlęce zasypki z talkiem również będą ratunkiem w gorące dni; możesz także wypróbować dezodorant w sztyfcie. Odparzenia, które już powstały, również możesz smarować kremem dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *