Opaski na uda – nie tylko dla puszystych!

opaski na uda

Latem wiele kobiet zmaga się z problemem ocierających się o siebie ud. To często przyczyna nie tylko nieprzyjemnych otarć, ale również odparzeń i podrażnienia skóry. Niestety, nawet panie o szczupłej figurze często walczą z tym problemem. Ocierające się uda występują bowiem nie tylko u osób plus size, ale również kobiet ze szczupłą sylwetką. W jaki sposób możesz walczyć z tym uciążliwym zjawiskiem, które zamienia upalne dni w prawdziwy koszmar?

Po pierwsze: odpowiedni strój

Ocierające o siebie uda sprawiają, że każdy krok może powodować ból: szczególnie podczas gorących dni, w trakcie których nasza skóra dodatkowo poci się i klei. W czasie upalnych dni rezygnujemy także z dżinsów lub rajstop – to sprawia, że goła skóra ud pod spódnicą czy sukienką narażona jest na otarcia i odparzenia. Nawet krótkie szorty mogą być ryzykownym wyborem – bardzo często również wtedy wiele osób skarży się na nieprzyjemne ocieranie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być bielizna z długimi nogawkami – dzięki temu goła skóra nie ociera się o siebie. Jeśli jednak nie przepadasz za takim rodzajem bielizny, postaw na opaski na uda. Są wygodne, a jednocześnie niemal niewidoczne; nie odznaczają się pod spódnicami lub szortami. Nie zsuwają się także podczas noszenia. Jeśli w upalne dni nie chcesz zakładać długich spodni lub rajstop, sięgnij po opaski na uda i ciesz się wygodą przez cały dzień.

Po drugie: odpowiednie kosmetyki

W upalnie dni ratunkiem będzie przede wszystkim najzwyklejszy puder z talkiem: dzięki niemu skóra nie będzie uciążliwie ocierała się o siebie. Możesz wypróbować również antyperspiranty: dzięki nim skóra pozostaje sucha i nawet podczas pocierania nie wystąpią podrażnienia. Jeśli po upalnym dniu czujesz, że skóra Twoich ud jest podrażniona, zastosuj krem łagodzący. Seria kosmetyków do pielęgnacji skóry niemowląt będzie w tym wypadku strzałem w dziesiątkę – szczególnie jeśli pojawią się pierwsze otarcia i odparzenia. Warto jednak unikać takich sytuacji i zapobiegać powstawaniu podrażnień.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Gabriella na https://www.gabriella.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *