Pończochy samonośne: styl i wygoda

Pończochy

Rajstopy wyparły pończochy niemal całkowicie – wiele pań docenia przede wszystkim wygodę, a konieczność noszenia pasa oraz przypinania pończoch była jedynie męczącym obowiązkiem. Coraz częściej jednak pończochy pojawiają się w kobiecych garderobach.

Są wyjątkowo kobiece i pięknie prezentują się jako dodatek do sukienek i spódnic. Dodatkową zaletą jest także możliwość modelowania figury poprzez noszenie pasa. Jeśli jednak nie przekonuje Cię przypinanie pończoch, możesz zdecydować się na pończochy samonośne.

Pończochy samonośne – alternatywa na upalne dni

Pończochy samonośne 8 den cieszą się wielką popularnością zwłaszcza podczas gorących dni, kiedy nie możesz zrezygnować z zakrytych nóg. Dress code niektórych firm zobowiązuje swoje pracownice do noszenie rajstop; możesz je wymienić na pończochy samonośne, które nie posiadają zabudowanej góry ani nie wymagają noszenia pasa. Podczas zakupów zmierz obwód uda i na jego podstawie dobieraj rozmiar pończoch: źle dobrane mogą się zsuwać i powodować tym samym duży dyskomfort. Jeśli jednak chcesz dodać sobie pewności siebie oraz pragniesz wysmuklić nogi – załóż pończochy samonośne z silikonowym paskiem zabezpieczającym przed zsuwaniem. Doskonale pasują do eleganckiej kreacji, choć możesz nosić je również na co dzień. Pamiętaj, że w przypadku bardzo krótkich spódnic lub sukienek z dużym rozcięciem pończochy mogą być widoczne – jeśli uważasz taki strój za niestosowny, wybierz w tym wypadku rajstopy lub dłuższe pończochy z pasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *